Motokros - Jelen začel sezono z dirko v Italiji

Štart v motokros sezono 2006 je Roman Jelen Suzuki RM-Z Edo racing team odpeljal 5. in 6. marca v italijanskem Fermu. Dirka je štela za prvenstvo Internazionali d'italia di Motocross. Sobotne kvalifikacijske vožnje so Jelenu obetale vse najboljše, kljub zelo težki progi, katere podlaga je bila dobro namočena od dežja. Prosti trening je odpeljal z najboljšim časom v konkurenci, v kvalifikacijski vožnji pa je zasedel peto mesto. Nedeljski Warm up (kvalifikacijska dirka za štartno izhodišče) je Jelen končal na desetem mestu. Proga je bila sicer suha vendar pa so se zelo hitro naredili globoki kanali in luknje. V prvi vožnji je skozi prvi ovinek prišel s tretjo vrsto dirkačev. Hitro je ujel ritem vožnje in se prebil do sedmega mesta vendar zaradi tehničnih težav z zadnjo zavoro in pa malce utrujenosti v zadnjem krogu zdrsnil na osmo mesto. V drugi vožnji, katera se je začela po kratkem dežju je bila proga zelo spolzka in povsem razrita. Slab štart je poizkušal nadoknaditi z agresivno vožnjo. Počasi je napredoval do petnajsterice in v dvanajstem krogu doživel nepričakovan padec po hribu navzdol. Tri kroge pred koncem je odstopil. Skupno je osvojil trinajsto mesto in 13 točk, kar ga uvršča na dvaindvajseto mesto v točkovanju za italijansko odprto prvenstvo v motokrosu. (PR)