Motokros SP MX 3 - Kragelj 11

Minuli vikend je bila v italijanskem mestu Cingoli tretja dirka za svetovno prvenstvo v motokrosu v razredu MX3. Od Slovencev sta tekmovala Sašo Kragelj (AMD Feroda) in prvič tudi Miha Špindler (AMD Sitar Dunlop). Proga je bila zelo trda in tekmovalci so imeli že v kvalifikacijah kar nekaj težav s pnevmatikami. Naša tekmovalca sta se kljub temu uvrstila na nedeljsko dirko. Kragelj s 17. in Špindler s 33. kvalifikacijskim časom. Tudi tokrat je bil najhitrejši Francoz Yves Demaria in ko je že kazalo, da bo po tej dirki še naprej ostal neporažen, se je dirka razpletla drugače. V prvi vožnji je Kragelj na štartu trčil s Švicarjem Ristorijem, a je do konca napredoval na enajsto mesto. Tudi Špindler v prvi vožnji ni imel sreče. Po padcu mu je nato ugasnil še motor in končal je kot 27. Zmagovalec prve vožnje je bil Italijan Beggi. Druga vožnja se je za oba naša bolje končala. Kragelj je bil deveti in je dosegel skupno enajsto mesto. S tem v skupnem seštevku za svetovno prvenstvo ostaja šesti. Špindler je drugo vožnjo končal na 24. mestu. Zmagal je Francoz Demaria. Naslednja, četrta dirka za svetovno prvenstvo v razredu MX3 bo 7. maja na Madžarskem.
Roman Jelen pa je nastopil na dirki MX1 na Portugalskem, vendar je svoj nastop končal že v kvalifikacijah, saj se mu ni uspelo kvalificirati na dirko.