Supermoto - Slovenci uspešni na uvodni dirki SP in EP

V Italijanskem mestu Casteletto di Branduzzo se je danes pričelo svetovno in evropsko prvenstvo v supermotu. Lanski evropski prvak Aleš Hlad (AMD Sitar Dunlop racing), ki bo letos nastopal na svetovnem prvenstvu, se je drugič v svoji karieri pomeril s svetovno elito v razredu S1 in že na uvodni dirki nakazal, da se bo boril za sam vrh. Oba prosta treninga je Hlad zaključil na tretjem mestu, kvalifikacijski trening pa je končal kot peti. S petega mesta se je tudi podal na prvo od dveh današnjih voženj in dirko po 16 krogih zaključil na odličnem tretjem mestu. V drugi vožnji je Hlad malce slabše štartal in takoj izgubil nekaj mest. Ko se je že prebil do najboljših pa ga je Angleški voznik Iddon zaprl, tako da je Hlad padel, izgubil še nekaj pozicij, a do konca uspel prehiteti nekaj tekmecev in vožnjo zaključiti na 6 mestu, kar je bilo dovolj za skupno 4 mesto. »Z nastopom sem sicer zadovoljen, a ostaja grenak priokus, saj so bile stopničke na dosegu. Sem pa v dobri formi, tako da se zelo veselim prihajajočih dirk« je po dirki povedal Hlad. V razredu S1 je sicer v obeh vožnjah slavil Nemec Bernd Heimer.
Na istem prizorišču pa je potekala tudi uvodna dirka evropskega prvenstva za razred 450 kubikov. V ognju smo imeli tri slovenske predstavnike, nastop pa je zaradi težje poškodbe žal moral odpovedati Miha Barle. A tudi trojica Beno Štern (AMD Domžale), Uroš Nastran (AMD Sitar Dunlop racing) in Rok Mihelčič (AMD Lukovica), je Slovenijo predstavljala več kot dostojno. V obeh vožnjah in posledično tudi v skupni razvrstitvi je zmago slavil Štern, ki je tako napovedal boj za naslov evropskega prvaka. V prvi vožnji se je tretjega mesta veselil Nastran, Mihelčič pa je bil 4. V drugi vožnji sta oba voznika malce popustila, a še vedno osvojila odlično 4 in 6 mesto.