Začetek DP v hitrostnem motociklizmu

Na dirkališču Hungaroring na Madžarskem se je pričela sezona državnega prvenstva in pokala Alpe Adria v hitrostnem motociklizmu. Od treh slovenskih voznikov, dva sta nastopila v razredu Superbike, eden pa v razredu Supersport 600, je bil najuspešnejši Berto Camlek (Bertec racing). Camlekova ekipa se je na dirko odpravila nekoliko v skrbeh, saj Bertova roka po operaciji slabo okreva in ob naporu oteka. Na kvalifikacijskem treningu dvakrat po 30 minut pa je Berto vse presenetil z novim rekordom steze 1.52.70, kar je 6 desetink hitreje od njegovega lanskega rekorda. V nedeljo na dirki pa se je po slabem startu in padcu enega od tekmovalcev pred njim prvih sedem krogov boril s počasnejšimi sotekmovalci in ko se je prebil do 3. mesta je za vodilnima zaostajal 7 sekund. V naslednjih šestih krogih je ulovil vodeča, vozil je slabo sekundo hitreje od Madžara Vegha in celo sekundo od vodilnega Avstrijca Knoblocha. Žal mu je na koncu zmanjkalo časa in krogov, da bi lahko dosegel zmago ali vsaj 2. mesto.''Slabo sem potegnil z mesta in se zapletel s skupino počasnejših od sebe. Sicer imajo zelo hitre motorje po ravnem, a v ovinkih so mi bili vseskozi napoti'' je dejal Berto po dirki. ''Kljub netreniranju v zadnjem času sem še kar v formi in vidim, da bi danes lahko tudi zmagal z boljšim startom, a tako pač je. Dirke so od starta do cilja in v vseh delih je treba biti najboljši za zmago. Se pa jim bom revanširal čez tri tedne na Grobniku'' je še dejal na koncu. Zmagal je Avstrijec Knobloch, drugi je bil Madžar Vegh in tretji Berto Camlek, vsi trije pa so dirko končali v 1 sekundi in pol. Drugi slovenski predstavnik v razredu superbike Marjan Livk (AMD Domžale) je poleg drugega mesta v državnem prvenstvu osvojil v konkurenci Alpe Adria 20. mesto. Janez Bokan (AMD Domžale) je v razredu Supersport 600 osvojil 13 mesto v razvrstitvi Alpe Adria.