Točke Jelena v MX1 in Kraglja v MX3

Roman Jelen: Prve točke za svetovno prvenstvo
Četrta letošnja dirka za svetovno prvenstvo v kraljevskem razredu Motocross MX1 se je za Romana Jelena (AMD Sitar Dunlop racing) končala srečno, čeprav ne ravno po njegovih pričakovanjih. Roman se je veselil prvih 4 točk v omenjenem prvenstvu. Velika nagrada Nemčije na dirkališču Teutschenthal se je za Jelena začela zelo obetavno, na sobotnem prostem treningu, ki je vseboval dve vožnji, je dosegal čase med dvajsetim in petindvajsetim mestom. Na kvalifikacijski vožnji pa nikakor ni našel pravega ritma, a vseeno se mu je uspelo kvalificirati na dirko z 28 časom. V nedeljo pa je šlo zares. "Nedeljska prva vožnja je kazala na potop. Sredi dirke sem padel in od utrujenosti nikakor nisem mogel nadaljevati z vožnjo. Čeprav se nikoli nisem odločil za odstop, sem tokrat sprejel takšno odločitev in odpeljal v boks. Takoj sem odšel v kamion, katerega smo imeli prvič na dirki in tam v miru premislil kakšno je stanje in naredil plan za drugo vožnjo. Štartno pozicijo sem lahko izbiral na skrajno levi strani rampe. Prvi ovinek smo vozili v desno. Po štartu sem malce počakal, da je večina odpeljala v ovinek in s tem sem imel možnost sekanja prvega ovinka. Tako sem bil že v prvem krogu med dvajseterico. Pred seboj sem videl Pyrhonena in se pognal za njim. Med samo vožnjo sem naredil nekaj manjših napak, zaradi ene sem skoraj padel. Na srečo sem se zelo dobro ujel in brez izgube ritma vozil naprej. Ob sončnem vremenu in vročini mi je zmanjkovalo moči, vseeno pa sem zdržal tempo in končal na sedemnajstem mestu, s tem pa dobil tudi svoje prve točke. Po vsem tem imam spet dober občutek na motorju, ki mu še malce manjka v moči, da bi bil z njim povsem zadovoljen" je po dirki povedal Jelen.

Sašo Kragelj: Nove točke
Sašo Kragelj (AMD Feroda Celje) pa je nastopil na dirki svetovnega prvenstva MX3 na novem madžarskem dirkališču Nyaregyhaga. V prvi vožnji je Kragelj pristal na 11. mestu, v drugi pa je bil sedmi, skupaj je tako osvojil 24 novih točk. Z novimi točkami Kragelj ostaja na skupnem 6. mestu, v dosedanjem delu sezone pa je nabral 97 točk. Na dirki je nastopil tudi Miha Špindler (AMD Sitar Dunlop racing) V prvi vožnji je po štartu v prvi ovinek zapeljal kot 19 in se nato prebil na 15 mesto, in ga obdržal do konca. V drugi vožnji je v prvem zavoju padel in zato prvi krog zaključil kot 24, nato pa napredoval na 17 mesto in tako dirko tudi zaključil. Tako je osvojil prve točke za svetovno prvenstvo v MX3. V Nyaregyhagi pa je sočasno z SP MX3 potekala tudi dirka evropskega prvenstva 125, na kateri je nastopil Toni Mulec (MK Slovenj Gradec). V prvi vožnji zasedel 32, v drugi pa 38. mesto.