Jerman do točk, Pintar in Nedog odstopila

Trije slovenski motociklisti so nastopili na dirki svetovnega prvenstva za VN Monze. Marko Jerman (MD Depala vas) je v razredu FIM 1000 Superstock Cup na treningu med močno konkurenco 39 voznikov, od tega je bilo 17 Italijanov, osvojil 18. štartno pozicijo, z majhnim zaostankom za vozniki pred seboj. Po odličnem štartu in dobrimi časi na dirki, je uspel prehiteti še nekaj tekmovalcev in na koncu je osvojil odlično štirinajsto mesto in s tem dobil svoji prvi dve točki v letošnji sezoni. Zmagal je Italijan Polita, drugi je bil njegov rojak Chiarello, zmagoslavje domačih voznikov pa je s tretjim mestom potrdil Badovini. Dobro je kazalo tudi Boštjanu Pintarju (Inotherm racing team) na dirki za evropsko prvenstvo kategorije stocksport 600. Na treningu je osvojil 12 mesto, dirko pa začel z izjemnim štartom, saj se je kmalu prebil na 4 mesto. Dirka je bila zatem zaradi padca enega izmed voznikov prekinjena, po ponovljenem štartu pa je Boštjan vozil v skupini od 3 do 9 mesta. Žal pa je 4 kroge pred koncem zapeljal na sled zaradi oljnega madeža posutega prahu, kar je pomenilo zdrs in odstop. Z odstopm pa je dirko končal tudi Luka Nedog (Lines racing) v dirki svetovnega prvenstva kategorije supersport. V prvi šikani takoj po štartu sta pred njim dva voznika padla in Luka se jima ni mogel izogniti. Po padcu se je sicer pobral in nadaljeval z dirko, vendar pa ga je poškodovano krmilo prisililo da je zapeljal v bokse in odstopil.