Urban Stare 16 v Lonatu

Kartist Urban Stare (AMD Moste), se je na drugi od štirih dirk za evropsko prvenstvo v kartingu v formuli Rotax, dirka je potekala v Lonatu (Italija) dobro odrezal, osvojil je 16 mesto. Urban je imel na merjenju časa smolo, pihal je močan veter, kar je pomenilo slabše čase, vseeno pa je osvojil 7 mesto. Druga skupine je imela precej boljše pogoje, tako da je bil Stare na koncu med 64 dirkači 28. V treh kvalifikacijskih vožnjah je Stare osvojil 23, 17 in 9 mesto. Predvsem je imel smolo v prvi, ko je že bil med deseterico, a se vanj zaletel Estonec Holdebrand in mu poškodoval vozilo, tako da je moral v repasaž. Med 34 dirkači je bil drugi in tako štartal v finalu z 26 pozicije. V finalni vožnji je napredoval za deset mest in na koncu osvojil 16. mesto. V skupnem seštevku za je Stare trenutno 10, naslednja dirka pa bo koncem julija na A1 Ringu pri Dunaju.