SP MX3: Kragelj napredoval na 6. mesto

Minuli vikend je bila v nemškem mestu Reutlingen peta dirka za svetovno prvenstvo v motokrosu za razred MX3 in četrta dirka za evropsko prvenstvo v razredu do 125 kubičnih centimetrov. Miha Špindler (AMD Sitar Dunlop) si je v tednu pred dirko lažje poškodoval ramo in na dirko ni odpotoval, zato je v razredu MX3 je od Slovencev nastopil le Sašo Kragelj (AMD Feroda). Za Kraglja je bila nemška dirka v znamenju številnih težav. Na sobotnem treningu je skočil na motor tekmovalca, ki je padel pred njim. Utrpel je pretres možganov, vendar je že kasneje postavil trinajsti čas kvalifikacij in se uvrstil na nedeljsko dirko. V prvi vožnji je padel kmalu po štartu, tekmovanje začel z zadnjega mesta in bil na koncu vseeno trinajsti. V drugi vožnji je bil Kragelj deveti, kar je bilo na koncu dovolj za deseto mesto. Zmagal je Švicar Ristori. V skupnem seštevku za SP je iz sedmega mesta napredoval na šesto.
V razredu do 125 kubičnih centimetrov so med šestdesetimi motokrosisti tekmovali trije Slovenci. Uvrstitve na dirko sta se zelo razveselila brata Jernej in Matevž Irt (AMD Sitar Dunlop), ki sta se po številnih poškodbah v letošnji sezoni med težko konkurenco dobro znašla. Manj sreče je imel Rok Bekanovič (Rolum RT), saj mu je do uvrstitve na dirko zmanjkalo le nekaj sekund. Na dirki je bil v prvi vožnji boljši mlajši brat Jernej na 30. mestu, Matevž pa se je uvrstil na 37. V drugi vožnji je bil Jernej 23., Matevž pa 31.
Naslednja dirka bo že ta četrtek na Nizozemskem.