Hitrostni moticiklizem - druga dirka DP

Na Grobniku je bila druga dirka državnega prvenstva v hitrostnem motociklizmu, dirka pa se je točkovala tudi za prvenstvo Alpe Adria. Ponovno je v razredu superbike blestel Berto Camlek (Bertec racing), ki je ponovno izboljšal svoj osebni rekord. Na treningu je bil hitrejši za desetinko (1.28.677) od svoje dosedanje najboljše znamke, še vedno pa za 2 desetinki zaostaja za Raineyevim absolutnim rekordom steze (1.28.433).V dirki je Berto malce slabše štartal, a je po drugem krogu že prevzel vodstvo in na koncu suvereno zmagal. V zadnjem krogu je grdo padel Branko Ozis (Bertec racing), ko se je zadel z Avstrijcem Lukasederjem. Branko je utrpel hud udarec v kolk, a na srečo nima nič zlomljenega. Vseeno je bil Ozis uvrščen na drugo mesto v prvenstvu Slovenije. Tretji je bil Dušan Pori, četrti pa Marjan Livk, oba sta člana AMD Domžale. V razredu superstock se je svoje prve zmage v karieri veselil Boštjan Pintar (Inotherm racing team). Še pred dirko se je njegova ekipa ubadala s težavami z nastavitvami elektronike, kar jim je uspelo tik pred dirko. Boštjan je s tretjega štartnega mesta dobro štartal, se prebil v vodstvo, katerega ni izpustil iz rok vse do konca dirke. Kot je povedal po dirki, je to dobra popotnica za naslednjo dirko evropskega prvenstva v razredu superstock, potekala bo konec tedna v Silverstonu. V razredu supersport pa sta nastopila Janez Bokan (AMD Domžele), ki je bil skupno 12, v razvrstitvi DP pa je zmagal, mesto za njim pa je dirko končal Uroš Naraločnik (Inotherm racing team).