SP Prikoličarji - Nesrečen zaključek dirke za Špendala in Hilla

Ekipa AMD Kranj v sestavi Milan Špendal in Peter Hill, sta se kot aktualna evropska prvaka udeležila prve dirke za svetovno prvenstvo prikoličarjev v nemškem Schleizu. Cel konec tedna je deževalo, temperature pa so bile do 10 stopinj. Prvi neuradni trening je bil za ekipo čisto presenečenje. Pričakovali so čase, ki bi ju uvrstili tja med 18 in 20 mesto, končali pa sta na sedmem mestu. Sledila sta dva treninga za štartno pozicijo. Dež jima je povzročal preglavice in osvojila sta 20 štartno mesto. V soboto so bili na vrsti prve dirke in sicer po sistemu na izpadanje. Odlično sta štartala in v svoji skupini zaključila kot prva, ter se s tem uvrstila v polfinale. Po zopet dobrem štartu sta dirko zaključila kot  4 in s tem na skupno 10. mestu, s tem pa sta dobila prvih šest točkah na svetovnem prvenstvu. Nedeljsko jutro je bilo zopet v znamenju dežja. Na sporedu sta bili dve dirki in sicer dirka z 11. krogi ter daljša dirka z 22. Obe dirki sta šteli za svetovno prvenstvo. Iz 20. štartnega mesta sta se skozi dirko vztrajno prebija naprej in zaključila na 14. mestu, ter s tem zopet pridobila točke za svetovno prvenstvo. Druga dirka je bila na sporedu ob 14 uri. Malo pred dirko je dež prenehal padati, tako da se je pričela loterija za pravilno izbiro gum. Izbrala sta slick gume oz. gume za suho podlago, kar se je izkazalo za pravilno odločitev. V zadnjem krogu dirke sta se že pripeljala na 14. mesto, pote m pa je v predzadnjih metrih sovoznik Peter Hill (GBR) napravil usodno napako. Na najhitrejšem delu dirkališča kjer so hitrosti okoli 200 km/h, se je dvignil izza oklepa motorja, zajel ga močan veter in odneslo ga je iz motorja. Sledila je takojšnja zdravniška pomoč ter pot v bolnico, kjer so zdravniki ugotovili komplicirani zlom desne stegnenice. Z helikopterskim prevozom je bil odpeljan v Univerzitetno kliniko v Jenni, kjer bo operiran. S tem dogodkom se je sicer uspešni vikend žalostno zaključil. Vsi člani ekipe AMD Kranj želijo Petru čimprejšnje okrevanje.