Supermoto SP, EP: Hlad nazadoval, Štern ponovno blestel

V Franciji je potekala druga dirka svetovnega prvenstva v supermotu, ter tretja dirka evroppskega prvenstva. Manj sreče kot na prvi dirki je  imel Aleš Hlad (AMD Sitar Dunlop racing), predvsem virusna angina, katera ga je spremljala v tednu pred dirko, mu je pobrala precej moči, tako da je že v kvalifikacijah dosegel le 16 čas. Dan kasneje je dirko spremljal dež, a Hladu je štart dobro uspel, žal pa mu je v enem izmed zavojev ugasnil motor, tako da je padel povsem na začelje. Z zadnjega mesta se mu je sicer uspelo do konca prve vožnje prebiti do 19. mesta. Še slabše se mu je godilo v drugi vožnji, saj je na štartu padel in moral odstopiti. "Za mano je dirka, katero bi rad čimprej pozabil. Sedaj se moram pozdraviti, si nabrati nekaj izgubljene moči in se dobro pripraviti na naslednje dirke" je dodal Hlad, ki je v skupnem seštevku nazadoval na 9. mesto.
Na dirki evropskega prvenstva v razredu 450 se je ponovno z zmago izkazal Beno Štern (AMD Domžale), ki je prvo vožnjo končal kot drugi, v drugi vožnji pa je zmagal. "V prvi vožnji sem štartal z druge pozicije in v prvem zavoju eno mesto izgubil. Do konca se mi je uspelo prebiti nazaj na drugo mesto. Druga vožnja je bila še boljša, na mokri progi sem ujel dober ritem in uspel zmagati, ter s tem ohraniti prednost pred najbližjimi zasledovalci v skupnem seštevku" je uspeh komentiral Štern Na dirki je nastopil tudi Jernej Gomboc (MK Bartog Fortuna Trebnje) in v prvi vožnji osvojil 6, v drugi pa celo 4. mesto. V skupnem seštevku je po treh dirkah na 3. mestu.