Speedway world cup: Slovenija izpadla

Slovenska speedway reprezentaca se ni uspela kvalificirati na finalni turnir ekipnega svetovnega prvenstva v spidveju. Na kvalifikacijski dirki, ki je potekala v Miškolcu na Madžarskem, je bila za naše fante premočna ekipa Združenih držav Amerike, ki je dominirala skozi celotno dirko in na koncu slavila z 59 točkami.
Slovenska ekipa je z 41 točkami zasedla drugo mesto, po dodatni vožnji pa so tretje mesto zasedli Madžari pred Italijani, oboji so zbrali po 25 točk. Najboljši voznik dirke je bil Matej Žagar, ki je v šestih vožnjah dosegel kar 17 točk, drugi najbolj uspešen pri naših je bil Jernej Kolenko z 10 točkami, Izak Šantej jih je zbral 8, Denis Štojs 5, Maks Gregorič pa je dodal še 1 točko. Američani, pri katerih sta bila danes najbolj uspešna Greg Hancock in Billy Janirro, ki sta oba dosegla po 14 točk, so se z zmago uvrstili na drugo dirko finalnega turnirja, ki bo 18. julija v Malilli na Švedskem.