FIM 1000 Superstock cup: Dve točki za M. Jerman v Misanu

Končana je četrta dirka 21-letnega slovenskega motociklista Markota Jermana, v kategoriji 1000 Superstock, ki šteje za svetovno prvenstvo FIM cup in se organizira vzporedno s svetovnimi dirkami kategorije Superbike in Supersport. Dirka se je odvijala v italijanskem Misanu in na treningu Marko z ekipo ni ujel popolnoma pravih nastavitev in tako med konkurenco 35 voznikov osvojil 26. štartno pozicijo, a z majhnim zaostankom za tekmovalci pred seboj. Na dirki je štartal odlično in že po prvem krogu skozi cilj pripeljal 20. Marko je na dirki svoj čas izboljšal skoraj za sekundo in tako pridobil kar nekaj mest. Štiri kroge pred koncem je prišlo do tehnične okvare, vendar na srečo ni prišlo do česa hujšega. Marko zaradi tega ni uspel prehiteti vsaj še dveh tekmovalcev pred sabo, in doseči še boljšega rezultata. Kljub temu je osvojil odlično 14.mesto in novi dve piki. Njegov dosežen čas na dirki ga je uvrščal na sedmo mesto, prav tako je bil zaostanek za sedmouvrščenim le 6 sekund. Za prvouvrščenim je Marko zaostal le 37 sekund, kar kaže na odlično formo Markota na sredini sezone in lep obet za naprej. Dirko je končalo 24 voznikov. Zmagal je Italijan Polita. Naslednja tekma bo 23. julija v češkem Brnu.