Motokros: Smola za Kraglja in Bekanoviča

Na Nizozemskem je bila deseta dirka svetovnega prvenstva v motokrosu v razredu MX3. Sašo Kragelj (AMD Feroda) je na kvalifikacijah dosegel 10. čas in se brez težav uvrstil na dirko. A dirka ni potekala po njegovih željah. V prvi vožnji mu je po trku s konkurentom odpovedala zavora, z dirko je sicer lahko nadaljeval, krog pred koncem pa mu je odpovedal še izpušni sistem in Kragelj je moral odstopiti. Še slabše jo je odnesel v drugi vožnji, katero je zaključil takoj po štartu. V veliki gneči je prišlo do skupinskega padca, najhuje pa jo je skupil prav Kragelj, katerega je pri padcu povozil dirkač iz ozadja in Kragelj je pri tem doživel pretres možganov. Na Nizozemskem je nastopil tudi Rok Bekanovič (Rolum racing) in sicer v dirki evropskega prvenstva 125. Za Bekanoviča se je nastop končal že na kvalifikacijah, ko si je poškodoval nogo in tako na dirki ni nastopil.