Motokros: Trije Slovenci do točk

Svetovno prvenstvo v motokrosu v razredu MX3 se je nadaljevalo z dirko v Faenzi (Italija). Med štirimi slovenskimi predstavniki je bil najuspešnejši Roman jelen (AMD Sitar Dunlop racing), ki je osvojil 12. mesto. Jaka Može (AMD Trebnje) se je uvrstil na 15. mesto, Sašo Kragelj (AMD Feroda) pa na 17, medtem ko je Miha Špindler (AMD Sitar Dunlop racing) v obeh vožnjah odstopil. Obe vožnji sta potekali v zelo vročem vremenu, prvo vožnjo pa je med našimi najbolje pričel Može, in se kmalu prebil med deseterico, vožnjo pa končal na osmem mestu. Jelen in Kragelj sta bila po začetku na repu dvajseterice, a tudi onadva do konca vožnje napredovala in se uvrstila na 13 (Jelen) in 15 (Kragelj) mesto. Špindler je zaradi odpovedi motorja odstopil. Drugo vožnjo je najbolje začel Kragelj in se na koncu še enkrat veselil 15. mesta, pred njega se je uvrstil Jelen, ki se je po slabem štartu ponovno prebil do 13. mesta. Zaradi okvare motorja je v drugi vožnji odstopil Može, prav tako pa tudi Špindler.
V konkurenci EP 125, so nastopil Rok Bekanovič (Rolum RT), Toni Mulec (MK slovenju Gradec) ter Jernej in Matevž Irt (AMD Sitar Dunlop). Bekanovič in Mulec sta prvo vožnjo v množici tekmovalcev začela iz ozadja, Bekanovič je dirko končal na 23. mestu, Mulec pa je dva kroga pred koncem padel in končal kot 33. V drugi vožnji Bekanovič ni nastopil zaradi težav, Mulec pa je bil po dobri vožnji na koncu 20 in osvojil eno točko. Bratoma Irt se na dirko ni uspelo kvalificirati, Matevž ni nastopil zaradi bolečin v kolenu, Jernej pa je bil po kvalifikacijah diskvalificiran.