Motokros SP MX3: Kragelj končal sezono na 7 mestu

Z dirko v Roggenburgu (Švica) se je končalo letošnje svetovno prvenstvo v motokrosu za razred MX3, na dirki pa sta nastopila tudi dva slovenska voznika, Sašo Kragelj (AMD Feroda) in Miha Špindler (AMD Sitar Dunlop racing). Predvsem Kragelj je dirko dobro odpeljal in na koncu osvojil 5. mesto, kar je dovolj za skupno 7. mesto v letošnjem prvenstvu. Špindler je dirko končal kot 18. Naslov svetovnega prvaka je osvojil Francoz Yves Demaria.
Prvo vožnjo je Kragelj začel z 9, Špindler pa z 24. mesta in se takoj prebila v ospredje. Žal pa je Špindler zatem dvakrat padel in nazadoval na 27 mesto, Kragelj pa je prvo vožnjo zaključil kot šesti. Tudi v drugi vožnji sta oba slovenska motokrosista dobro startala in Kragelj je bil na koncu 7, Špindler pa 15