SGP: Žagar pred zadnjo dirko ostaja med osmerico

Na predzadnji dirki letošnje FIM Speedway Grand Prix sezone, dirki za VN Latvije je Greg Hancock dosegel svojo prvo letošnjo zmago v GP seriji. Ameriški veteran je v ponovitveni (v prvi je bil Jonsson izključen) finalni vožnji po dveh krogih zasledovanja prehitel Lindbacka in pokazal svoje z leti nakopičene izkušnje. Čeprav je to njegove letošnja prva zmaga, je po zaslugi dobrih rezultatov ostalih dirk trenutno na drugem mestu v skupni razvrstitvi. Matej Žagar si je privozil 11 točk (3,1,3,2,2), s čimer se je uvrstil v polfinalno vožnjo, kjer je pred Adamsom zaostal za Hancockom in Pedersenom in se ni uvrstil v finale. Še ena dobra predstava je Mateju utrdila pozicijo v osmerici najboljših, ki se bodo neposredno uvrstili v GP serijo v prihodnjem letu.
Zadnja dirka letošnje FIM Speedway GP serije bo 23. septembra v Bydgoszczu na Poljskem.