CHD SP: M. Jerman 11, Pintar 14, Nedog brez uvrstitve

Marko Jerman (MD Depala vas) je na osmi dirki svetovnega prvenstva razreda superstock 1000 osvojil enajsto mesto v kategoriji, kar je njegova najboljša letošnja uvrstitev. Jerman je skupno na 18. mestu, v dosedanjem delu sezone je osvojil 13 točk. V evropskem prvenstvu kategorije superstock je nastopil Boštjan Pintar (Inotherm racing team) in prvič letos osvojil točke, bil je 14. Pintar je sicer zaradi operacije slepiča pred dobrim mesecem dni moral odpovedati nastop v Brands Hatchu, na prejšnji dirki v Assnu pa prav zaradi operacije še ni bil povsem pripravljen, tokratna uvrstitev pa je pokazala, da je sedaj že v pravi formi.  Ponovno pa se dirka ni izšla po željah Luke Nedoga (Lines racing) v dirki svetovnega prvenstva razreda supersport. Že na treningu je Luka v prvem krogu padel, pri tem pa mu je popolnoma zgorel motor. Luka je na dirki sicer nastopil, a v 16. krogu zaradi tehnične okvare odstopil.