Skuteristi uspešni v Belgiji

Matjaž Leban (št. 23)

Na Belgijskem dirkališču SPA je v začetku septembra potekala prva od dveh dirk mednarodnega tekmovanja International scooter championship (ISC). Na dirki so nastopili in se dobro odrezali tudi štirje slovenski vozniki Tomaz Koršič, Luka Koren (oba AMD Domžale) ter brata Aljoša in Matjaž Leban (AMTK Koper). Obe vožnji sta potekali v slabih vremenskih razmerah, med prvo vožnjo je ves čas deževalo, druga pa se je sicer pričela v sončnem vremenu, končala pa z dežjem, tako da brez padcev ni šlo, najslabše pa jo je odnesel Matjaž Leban, ki je v prvi vožnji padel, pri tem pa si je poškodoval prst in v drugi vožnji ni mogel nastopiti. V skupnem seštevku je Tomaž Koršič osvojil 9 mesto, Aljoša Leban je bil 12, Matjaž Leban 16 in Luka koren 17, kar je v hudi konkurenci vsekakor lep dosežek. Druga dirka pokala ISC bo potekala 30.09 in 1.10. na dirkališču Adria v Italiji.