MX – POKAL NARODOV: Po Kragljevi nesreči brez finala A

V angleškem mestu Winchester ta vikend poteka prestižni Pokal narodov v motokrosu. Slovensko reprezentanco zastopajo Jaka Može v razredu MX1, Matevž Irt v razredu MX3 in Sašo Kragelj v razredu MX3. Angleška proga je zelo zahtevna, teren, ki je bil iz kroga v krog bolj nemogoč, pa je dodatno razmehčalo včerajšnje obilno deževje. Danes so potekale kvalifikacije, po katerih se najhitrejših 19 reprezentanc uvrsti neposredno v finale A, jutri pa bo do znani še dvajseti finalisti. To bodo zmagovalci finala B. Prvi cilj naše ekipe je bila uvrstitev v finale A, kar pa slovenskim fantom žal ni uspelo. Može je v svoji skupini zasedel 17. mesto, Irt je bil v močni konkurenci 19., največ pa se je pričakovalo od Kraglja, ki je nastopil v zadnji skupini. Žal se je naš tekmovalec že v četrtem krogu zapletel v nesrečo z latvijskim tekmovalcem in vožnje ni končal. Utrpel je pretres možganov in številne odrgnine. Tako se bodo naši fantje jutri pomerili v finalu B, kjer so lani zmagali. Če bi jim enako uspelo tudi letos, jih takoj za tem čaka še tekmovanje v finalu A. Zmagovalci kvalifikacij so po tesnem dvoboju z Belgijci pričakovano postali Američani.