Številka 13 srečna za Mirana Stanovnika

Dakar - Končan je 29. vztrajnostni reli Dakar 2007 in skoraj 9 tisoč kilometrov je dobro odpeljal tudi Miran Stanovnik, in v svojem devetem nastopu na tej dirki dosegel do sedaj najboljšo uvrstitev, skupno je bil 13, do cilja je sicer prispelo 133 motoristov, v svoji kategoriji pa je bil drugi. "Trinajsto mesto je mnogo več kot sem upal ali pričakoval, potihem sem si želel priti med prvo dvajseterico, to pa je bilo vse. Tudi drugo mesto v kategoriji maraton je nora uvrstitev, a očitno me tu spremlja neka usoda, ki mi ne pusti zmagati te meni tako ljube kategorije. Res pa je, da si je zmagovalec Vinters to prislužil z dosti bolj tvegano vožnjo in ga niti v sanjah ne bi mogel ujeti. Glede na moje izkušnje lahko samo rečem, da je imel fant srečo, da je danes tam kjer je, kajti vožnja preko svojih meja se slej ko prej konča boleče. Moja uvrstitev tudi močno odmeva med vplivnimi ljudmi v tem športu in prav zanimivo je videti kaj vse se mi odpira za drugo leto. A to so že dolgoročni načrti z veliko vprašaji" je pna cilju povedal Miran, ki je z mislimi tudi že na Dakarju 2008. Enako je z Tomom Merharjem, ki je svoj debitantski nastop na Dakarju končal v četrti etapi z zlomljeno roko, a kot sam pravi, je Dakar zanj še nedokončana zgodba, katero si želi končati s takim koncem, da prečka ciljno črto pri rožnatem jezeru.
Med motoristi je drugo zmago na Dakarju osvojil Cyril Despres, med avtomobilisti pa Stephane Peterhansel, zanj je to že deveta zmaga.