02.04.2007  M. Jerman na prvi dirki 11

Končana je prva letošnja dirka 22-letnega slovenskega motociklista Marka Jermana, v kategoriji 1000 Superstock, ki šteje za svetovno prvenstvo FIM cup in se organizira vzporedno s svetovnimi dirkami kategorije Superbike in Supersport. Marko to sezono vozi z italijansko ekipo DBR iz Rima z motornim kolesom Yamaha R1. Uvodna letošnja dirka se je odvijala v angleškem Donnington Parku. Marko je na treningu med močno konkurenco 39 voznikov osvojil 22. štartno pozicijo, z majhnim zaostankom za tekmovalci pred seboj. Na dirki je štartal dobro in ves čas vozil okoli 13.mesta. Zaradi zelo majhnih razlik med časi krogov tekmovalcev na dirki je na koncu izrabil svoje izkušnje in v zadnjem krogu napredoval in končal na enajstem mestu med 30 vozniki, ki so dirko kočnali, z 11. mestom pa je dobil tudi prvih 5 točk v letošnji sezoni. Drugi slovenski predstavnik Luka Nedog je zaradi padca odstopil. Zmagal je Italijan Canepa, drugi je bil Italijan Corti in tretji Nemec Van Keymeulen. Naslednja dirka bo čez 14 dni v španski Valenciji. Markov starejši brat Igor bo istočasno nastopal na znameniti dirki 24 ur Le Mansa.