29.04.2007 Nastran tretji na EP supermoto

V Castelettu di Branduzzo je bila prva letošnja dirka evropskega prvenstva v supermotu. To letos poteka v sklopu dirk SP, na prvi dirki EP pa je v razredu Open nastopilo kar 6 slovenskih voznikov. Najbolje se je odrezal Uroš Nastran (AMD Sitar Dunlop), ki je že na kvalifikacijah dosegel tretji čas, tudi dirko pa je zaključil na skupnem tretjem mestu.
V prvi vožnji je bil Nastran 4, v drugi pa se je po štartu  prebil celo do drugega mesta, a ga ni uspel zadržati do konca, tako da je bil v drugi vožnji tretji. Med prvo deseterico je dirko končal tudi Rok Mihelčič (AMD Lukovica), ki je bil v prvi vožnji osmi, v drugi pa 13, kar je bilo dovolj za skupno 9. mesto. Na 11. mestu je dirko zaključil Jernej Gomboc (Štern racing), v prvi vožnji je bil 13 v drugi 11, brata Marjan in Silvester Habat pa sta dirko končala na 13 in 14 mestu. Brez točk je ostal Iztok Živko.
V obeh vožnjah je zmagal Čeh Petr Vorlicek.