07.05.2007 Gerčar 4 v Ukrajini, Molnar 20 v Bolgariji

V ukrajinskem mestu Chernivtsi je minuli vikend potekala četrta dirka sezone za motokrosiste razreda do 125 kubičnih centimetrov junior. Najuspešnejši slovenski tekmovalec v tem tekmovanju je Klemen Gerčar (AMD Feroda), ki je v skupnem seštevku do te dirke zasedal skupno odlično drugo mesto. Gerčar je bil v Ukrajini edini slovenski predstavnik. Tretji čas iz kvalifikacij je znova napovedoval ogorčen boj za stopničke, kjer je Gerčar dvakrat v tej sezoni že stal. Prva vožnja mu je prinesla tretje mesto, čeprav je po odličnem začetku nekaj časa celo vodil. V drugo so mu tekmovalci že na startu zaprli pot in mu onemogočili še en pohod na vrh, zato je bil peti. Skupno na dirki je bil četrti, od stopničk sta ga ločili le pičli dve točki. Zmago si je po razburljivi drugi vožnji privozil Italijan Mauro Fiorgentili. V skupnem seštevku evropskega prvenstva je Gerčar iz drugega zdrsnil na tretje mesto, razlike med vodilnimi pa so še vedno majhne, prvo in tretjeuvrščenega tako loči le 8 točk. Naslednja dirka bo čez dva tedna na Poljskem.
V Bolgariji so tekmovali dirkači razredov do 65 in do 85 kubičnih centimetrov. Na dirki sta nastopila Nick Škorja v razredu 65 in Aljoša Molnar v razredu 85. Po sobotnih kvalifikacijah je bil Nick 26, Aljoša pa je zasedel 22 mesto. Vreme je bilo sončno, tako da so bile razmere odlične. V nedeljo so najprej štartali 85 ccm. Aljoša je kmalu po štartu padel in izgubil 15 mesto. V drugi vožnji je dosegel 20 mesto. Skupno je bil na 26 mestu, zmage se je veselil Anglež Anstie Max. V 65 ccm je Nick v prvi vožnji vozil na 14 mestu, a je prišlo do trčenja s sotekmovalcem in na koncu dosegel 22 mesto. V drugi vožnji je po slabem štartu vozil na 13 mestu, toda v zadnjem krogu krogu mu je odpovedal menjalnik. Skupno je dosegel 23 mesto. Naslednja tekma je 9.-10.6. na Danskem.