07.05.2007 I. Jerman na drugi letošnji dirki 9

Včeraj je bila na španskem dirkališču Albacete druga tekma sezone svetovnega prvenstva kategorije Endurance. Slovenski motociklist Igor Jerman (MD Depala vas) je z ekipo Yamaha team Austria po hudem padcu dosegel dobro deveto mesto. Po končanih treningih in 6.startni poziciji je tekmo za Igorjev team začel Francoz Scarnato, katerega je že v prvi uri šest urne preizkušnje dobesedno 'podrl' eden izmed počasnejših tekmovalcev. Sledil je hud padec, vendar je Scarnato uspel pririniti motor do boksov. Po popravilu in izgubljenih sedmih krogih so tekmo nadaljevali na 34. mestu. Do konca sta vozila le še Igor in Avstralec Cudlin. Z odličnimi časi sta do konca dirke uspela priti do 9. mesta in tako osvojila 7 točk za ekipo. Zmagala je ekipa Kawasaki France.