27.05.2007  M. Jermanu dve novi točki

Peta dirka svetovnega prvenstva 1000 Superstock je bila v Angleškem Silvestonu. Marko Jerman (MD Depala vas) je na treningu v petek grdo padel in si poškodoval obe peti ter komolec. V soboto je uspel odpeljati merjeni trening in med močno konkurenco 37 voznikov osvojil 22. startno pozicijo, z majhnim zaostankom za tekmovalci pred seboj. Dirka je potekala v močnem dežju in Marko je štartal dobro, dosegal dobre čase in na koncu osvojil 14.mesto. Dirko je končalo 35 voznikov. Kljub slabemu začetku na treningu je uspel dobiti dve dragoceni točki. Zmagal je Avstralec Roberts pred rojakom Aitchisonom in Čehom Smrzem. Drugi slovenski predstavnik Luka Nedog je končal na 33. mestu. Marko je v skupnem seštevku na 12. mestu. Naslednja dirka bo 17. junija v italijanskem Misanu.