31.05.2007  Druga dirka DP karting ICA

V Italiji na kartodromu v Čedadu je v okviru Nordestcup 2007 potekala druga dirka za DP Slovenije v kartingu za razred 100 ICA in 100 ICA/junior. V razredu 100 ICA ni bilo slovenskih voznikov v razredu 100 ICA/junior pa so nastopili štirje. Za DP Slovenije je bil najhitrejši Žan Lajkovič AMD Šlander Celje, ki je prejel tudi posebno priznanje glavnega sponzorja tekmovanja »Banca di Cividale« za najhitrejši krog na finalni dirki, drugi je bil Jaka Marinšek in tretji Matevž Habjan oba Plamtex sport.
Naslednja in hkrati zadnja dirka DP za razrede ICA bo v Ali ( Italija ) 16 in 17. junija.
Na tokratni dirki so nastopili tudi štirje vozniki v razredu 60 minikart za Nordest pokal. Najbolje se je odrezal Matija Jurkovič, ki je bil četrti, Erik Sajovic osmi, Rok Grm pa je po polovici dirke odstopil.