Novice

23.11.2007 Motorist leta 2007 postal motokrosist Sašo Kragelj
V Festivalni dvorani v Ljubljani je bila včeraj svečana podelitev nagrad in priznanj AMZS Šport. Nagrade so prejeli državni prvaki osmih športnih panog: minimoto, starodobni motocikli, enduro, spidvej, cestno hitrostni motociklizem, supermoto, karting in motokros. Na odru se je zvrstilo preko 40 letošnjih državnih prvakov. Priznanja so dobila še najbolj uspešna društva, ki so organizirala dirke, podeljeno pa je bilo tudi posebno priznanje, ki ga je prejel Jože Čeh za prispevek k razvoju kartinga. Sedem tekmovalk in tekmovalcev je bilo deležnih FIM Meritum priznanj za udeležbe na FIM rallyju, kar 19 dirkačev pa je prejelo priznanja za mednarodne dosežke.
Ob koncu so podelili še najprestižnejše lovorike. Kristalna čelada je nagrada za pet osvojenih naslovov državnega prvaka, dobili pa so jo kar trije športniki: Niko Sodnikar, ki tekmuje s starodobniki, ter motokrosista Jernej Irt in Sašo Kragelj. Slednjemu je to že skupno petnajsti naslov državnega prvaka. Kragelj je ob vseh svojih letošnjih uspehih postal tudi Motorist leta 2007. Ta prestižni naziv je prejel že petič, tokrat pa mu je pripadel za trojne stopničke na dirkah svetovnega prvenstva MX3 (eno drugo ter dve tretji mesti), kjer je zasedel skupno sedmo mesto.

Vsi dobitniki priznanj:
AMATERSKO PRVENSTVO MINIMOTO
(podelil g. JANEZ PINTAR, predsednik komisije za hitrostni motociklizem)
Razred Otroci: 1. Anže Mlakar (AMD Domžale)
Razred 1: 1. Miha Uranič (AMD Orjaki)
Razred Dekleta: 1. Roberta Purich (AMD Orjaki)
Razred Open: 1. Aleksander Hubat (AMD Orjaki)

STARODOBNI MOTOCIKLI
(podelil g. URBAN DEMŠAR, podpredsednik komisije za starodobne motocikle)
DP razred A1, leto izdelave do 1945, prostornina do 350 kubikov:
1. Gianni Fucich (AMD Gorica)
DP razred A2, leto izdelave do 1945, prostornina nad 350 kubikov:
1. Janez Božič (MK Leteči Kranjci)
DP razred B1, leto izdelave do 1964, prostornina do 60 kubikov:
1. Feliks Lukati (Hrast Tržišče)
DP razred B2, leto izdelave do 1964, prostornina do 175 kubikov:
1. Matic Zupan (AMD Tržič)
DP razred B3, leto izdelave do 1964, prostornina do 250 kubikov:
1. Iztok Bence (MK Leteči Kranjci)
DP razred B4, leto izdelave do 1964, prostornina do 500 kubikov:
1. Janez Božič (MK Leteči Kranjci)
DP razred C1, leto izdelave do 1974, prostornina do 50 kubikov:
1. Matjaž Leban Šterk (AMD Gorica)
DP razred C2, leto izdelave do 1974, prostornina do 175 kubikov:
1. Aleš Velušček (AMD Gorica)
DP razred C3, leto izdelave do 1974, prostornina do 250 kubikov:
1. Alen Srebočan (Hrast Tržišče)
DP razred C4, leto izdelave do 1974, prostornina do 500 kubikov:
1. Niko Sodnikar (AMD Kranj)
DP razred C5, leto izdelave do 1974, prostornina do 750 kubikov:
1. Igor Sirk (Hrast Tržišče)
DP razred D1, leto izdelave do 1974, premer koles do 15 palcev:
Voznik 1. Niko Sodnikar (AMD Kranj)
DP razred D1, leto izdelave do 1974, premer koles do 15 palcev:
Sovoznik 1. Sašo Sodnikar (AMD Kranj)
DP razred D2, leto izdelave do 1974, premer koles nad 15 palcev:
Voznik 1. Jože Drešar (Zveza SVS)
DP razred D1, leto izdelave do 1974, premer koles do 15 palcev:
Sovoznik 1. Gregor Drešar (Zveza SVS)
Prvenstvo klubov:
1. Društvo ljubiteljev starodobnih vozil Mirenske doline Hrast Tržišče

ENDURO
(podelili g. SILVIN VESENJAK, predsednik komisije za enduro)
Razred AMATER:
1. Danijel Prodan (AMD Gorica)
Razred PROFI:
1. Omar Al Hiasat (Husky moto park)

KARTING
(podelil g. ROMAN JERNEJC, predsednik komisije za karting)
R1 - Mini 50: 1. Filip Gregorič (AKK Sportstil)
R2 - Gazele Mini: 1. Klemen Praznik (AKK Sportstil)
R3 - Gazele FREE: 1. Erik Sajovic (AMD Moste)
R4 – Rotax junior: 1. Blaž Božak (AMD Ptuj)
R6 – Rotax Max senior: 1. Urban Stare (AMD Moste)
R7 – 125 L: 1. Žan Humar (AMD Gorica)
R9 – 125 H: 1. Gregor Tomazin (AMD Moste)
R10 - ICA junior: 1. Žan Lajkovič (AMD Šlander)
Prvenstvo klubov: 1. AMD Moste

SPEEDWAY
(podelil g. JANEZ TOMAŽIČ, predsednik komisije za speedway)
Pokalno prvenstvo mladincev: 1. Matija Duh (AMD Krško)
DP posamezniki: 1. Matej Žagar (AMTK Ljubljana)
Prvenstvo klubov: 1. AMTK Ljubljana

CESTNO HITROSTNI MOTOCIKLIZEM
(podelil g. JANEZ PINTAR, predsednik komisije za hitrostni motociklizem)

Skuter 70: 1. Beno Lipnik (AMD Orjaki)
Supersport 600: 1. Tina Katrašnik (AMD Kranj)
Superstock 1000: 1. Jure Vokal (MK Ducati Slovenija)
Superbike: 1. Berto Camlek (Bertec racing)
Prvenstvo klubov: 1. MK Ducati Slovenija

SUPERMOTO
(podelil g. SLAVKO ŠAUER, predsednik komisije za supermoto)
SM 125 ženske: 1. Anja Špindler (AMD Slovenske Konjice)
SM 125: 1. Blaž Žganjar (Društvo Maksi)
SM 450: 1. Uroš Nastran (AMD Sitar Dunlop racing)
SM Open: 1. Uroš Nastran (AMD Sitar Dunlop racing)

MOTOKROS
(podelila g. IVAN PLOHL, predsednik komisije za motokros in g. Sitar, predstavnik podjetja Sitar pneumatic, glavnega sponzorja letošnjega državnega prvenstva v motokrosu SLO MX Sitar Dunlop)

Pokalno prvenstvo Štirikolesnikov: 1. Tadej Koščak (MK ZAI)
MX 65 junior: 1. Nick Škorja (AMD Feroda)
MX 85 junior: 1. Dejan Zver (TRK Tajfun Šport)
MX 85: 1. Aljoša Molnar (AMD Feroda)
MX Veterani: 1. Andrej Rus (AMD Orehova vas)
MX 125: 1. Jernej Irt (AMD Sitar Dunlop racing)
MX OPEN: 1. Sašo Kragelj (AMD Feroda)
Prvenstvo klubov: 1. AMD Feroda Celje

POSEBNA PRIZNANJA
(podelil g. Boris Kotnjek, predsednik AMZS Šport)

FIM MERITUM PRIZNANJA
Bronasto FIM Meritum priznanje:
Erika Štular - za 5 udeležb na FIM rallyju
Monika Šivic - za 5 udeležb na FIM rallyju
Srebrno FIM Meritum priznanje:
Viljem Planinc - za 10 udeležb na FIM rallyju
Andrej Repnik - za 10 udeležb na FIM rallyju
Srebrno FIM Meritum priznanje:
Jože Komljanec - za 10 udeležb na FIM rallyju
Zlato FIM Meritum priznanje Co-grand:
Marjeta Novšak - za 20 udeležb na FIM rallyju
Zlato FIM Meritum priznanje excellent:
Albin Novšak - za 25 udeležb na FIM rallyju

Priznanje za najboljšega organizatorja dirk v letu 2007
HITROSTNI MOTOCIKLIZEM: AMD Orjaki za minimoto dirko v Krškem
KARTING: AMD Ptuj
MOTOKROS: AMD Orehova vas za organizacijo dirke SP MX3
SPEEDWAY: AMD Krško za organizacijo dirke Superpokal SAX
STARODOBNA VOZILA: Hrast Tržišče za dirko Pokal Malkovca
SUPERMOTO: ŠD IN ŠPORT za dirko v Logatec

Posebna priznanja za mednarodne uvrstitve 2007
IGOR JERMAN: 3. mesto Svetovno prvenstvo, hitrostni motociklizem, vztrajnostne dirke
SAŠO KRAGELJ: 7. mesto, Svetovno prvenstvo, motokros, MX3 in 4. mesto na Evropskem pokalu narodov
MATEJ ŽAGAR: 14. mesto, Svetovno prvenstvo, speedway
ANDREJ RUS: 15. mesto, Svetovno prvenstvo, motokros, veterani senior
MILAN ŠPENDAL: 13. mesto Svetovno prvenstvo, hitrostni motociklizem, Prikoličarji
MARKO JERMAN: 16. mesto Svetovno prvenstvo, hitrostni motociklizem, Superstock 1000
JERNEJ IRT: 7. mesto Svetovno prvenstvo, motokros junior 125
KLEMEN GERČAR: 5. mesto Svetovno prvenstvo, motokros junior 125, 1. mesto Evropsko prvenstvo, motokros junior 125 in 4. mesto na Evropskem pokalu narodov
JAKA MOŽE: 4. mesto na Evropskem pokalu narodov
BOŠTJAN SKUBIC: 2. mesto, Evropski pokal, hitrostni motociklizem, Stocksport 600
TINA KATRAŠNIK: 3. mesto, Evropski pokal, hitrostni motociklizem ženske 600
JERNEJ KOLENKO: 4. mesto, Evropsko prvenstvo, speedway, pari
IZAK ŠANTEJ: 4. mesto, Evropsko prvenstvo, speedway, pari
DENIS ŠANTEJ: 4. mesto, Evropsko prvenstvo, speedway, pari
UROŠ NASTRAN: 9. mesto, Evropsko prvenstvo, supermoto Open
URBAN STARE: 11. mesto na zadnji dirki Eurochallange, karting, Rotax Max Senior
BOŠTJAN PINTAR: 10. mesto, Evropsko prvenstvo, hitrostni motociklizem, Supersport 600
THEO URBAS: 8. mesto evropsko prvenstvo, motokros junior 125
MIRAN STANOVNIK: 13. mesto na reliju Pariz Dakar med motociklisti

Kristalna čelada za peti osvojeni naslov državnega prvaka
NIKO SODNIKAR - starodobniki
JERNEJ IRT - motokros
SAŠO KRAGELJ - motokros, zanj je to že 15 naslov državnega prvaka

Posebno priznanje
JOŽE ČEH za prispevek k razvoju kartinga

MOTORIST LETA
motokrosist Sašo Kragelj, enkrat drugo in dvakrat trikrat mesto na dirkah SP MX3 in skupno 7. mesto

Andreja Prel