06.04.2010 Brata Irt odlično nastopila na Portugalskem
Prvi  aprilski konec tedna je pomenil začetek letošnje sezone svetovnega prvenstva v motokrosu. Vozniki razredov MX1 in MX2 so nastopili v Sevlievu (Bolgarija), kjer pa ni bilo nobenega slovenskega voznika, saj je Klemen Gerčar (AMD Feroda) poškodovan. V Cortelhi na Portugalskem pa je bila dirka svetovnega prvenstva MX3 in evropskega prvenstva EMX2, Nastopila sta Matevž in Jernej Irt in oba dosegla odličen rezultat. V konkurenci svetovnega prvenstva MX3 je Matevž Irt, ki letos nastopa z motorjem znamke Husqvarna, je v obeh vožnjah osvojil tretje mesto, ter tako sezono začel s tretjim mestom na prvi dirki. V obeh vožnjah je uspel ubraniti napade domačina Luisa Correire. Še uspešnejši je bil Matevžem mlajši brat Jernej, ki je v evropski konkurenci razreda EMX2 osvojil 2. mesto. Po prvi vožnji sicer ni kazalo na tak uspeh, Jernej je namreč osvojil 6. mesto, a z majhnim zaostankom za zmagovalcem. V drugi vožnji je Jernej še pritisnil na plin in ugnal vse tekmece, z zmago v tej vožnji pa se je prebil na skupno 2. mesto na uvodni dirki letošnjega prvenstva. Za oba se sezona nadaljuje že prihajajoči konec tedna z dirko v francoskem Castelnau de Lewisu.