19.05.2010 Jerman nadaljuje serijo zmag
V skoraj nemogočih vremenskih razmerah, pri temperaturi 5 stopinj Celzija, vetru in dežju, se je odvijala tretja letošnja dirka za prvenstvo Alpe Adria in istočasno tudi dirka za prvenstvo Slovenija v cestno hitrostnih dirkah.
Slovenski vozniki so se v teh razmerah kar dobro znašli, predvsem Marko Jerman (MD Depala vas), ki je v dirki imel nemalo težav, da je obdržal svojega Triumpha na kolesih. Na koncu se je spet najbolje znašel in uspel ciljno črto v razredu superšport prečkati pred tekmeci. Boštjan Pintar (Inotherm racing) je bil prav tako dobro na poti, a mu je ponagajala elektronika in je moral odstopiti.
V razredu 600 superstock je bil Luka Dečko (MK Bertec racing) odličen sedmi in je po treh dirkah drugi v skupni razvrstitvi Alpe Adria prvenstva. Zelo soliden je bil tudi Tomaž Koršič (AMD Domžale) na desetem mestu. Janez Prosenik (AMD Trebnje) je v razredu superstock 1000 osvojil deseto mesto.
Naslednja dirka Alpe Adria bo 6.junija na Pannoniaringu.