04.06.2010 Brata Irt v Grčiji s smolo
Megapolis v Grčiji je gostil motokros dirko svetovnega  prvenstva MX3 in evropskega prvenstva EMX2.
V razredu MX3 je Matevž Irt (AMD Sitar racing) po tehničnih težavah dosegel sedmi kvalifikacijski čas, prvo vožnjo pa končal kot četrti. Več težav je imel znova v drugi vožnji, ko je bil sedmi, skupno pa na dirki, ki je minila v znamenju visokih temperatur, osvojil 7. mesto. V skupnem seštevku je še vedno tretji.
Jernej Irt (AMD Sitar racing) je kvalifikacije končal kot 28, v prvi vožnji pa mu je uspelo prehiteti precej tekmecev in se uvrstiti na 11. mesto. Še bolje se je odrezal v drugem nastopu, katerega je končal kot 7. kljub slabšemu nastopu je ubranil prvo mesto v skupnem seštevku, kjer pa ima po Grški dirki le še pet točk naskoka pred zasledovalci. Po uspešnem nastopu v BOlgariji je do novih točk v Grčiji privozil tudi Peter Tadič (MTD racing). V prvi vožnji je na polovici dirke odstopi, drugo pa končal na 15 mestu. Skupno je v prvenstvu trenutno 24.