15.06.2010 J. Irt izgubil vodstvo
Svetovno prvenstvo MX3 in evropsko prvenstvo EMX2 se je nadaljevalo z dirko v Holicah na Češkem. Matevž Irt (AMD Sitar racing) je v razredu MX 3 obe vožnji začel s slabim štartom, kasneje pa je bilo tekmece zelo težko prehitevati. Prvo vožnjo je tako končal na šestem mestu, v drugi pa je bil za eno mesto uspešnejši, v skupnem točkovanju prvenstva pa je po šestih dirkah še vedno na tretjem mestu.
V evropski konkurenci EMX2 je Jernej Irt (AMD Sitar racing) na dirko prišel kot vodilni, a po težavah s poškodovanimi kolenskimi vezmi je moral sedaj vodstvo predati Italijanu Cervelinu, ki nastopa za isto ekipo kot Jernej. Jernej je sicer do točk prišel le v drugi vožnji, ko je bil sedmi, sedaj pa upa, da bo čimprej saniral poškodbo, da se bo lahko znova potegoval za sam vrh skupne razvrstitve.  Bolj vesel je Holice zapustil najmlajši izmed bratov Irt, Peter, ki je v svojem prvem nastop na EMX2 prvenstvu osvojil tudi svoje prve točke. V prvi vožnji je bil 18, v drugi pa 15.