03.08.2010 Tretja dirka Rotax Euro challenga
Letošnja tretja dirka evropskega pokala 2010 Rotax Euro challenga je bila na dirkališču Speedworld v Avstriji in je bila zagotovo najbolj »vroča« dirka letošnje tekmovalne serije v organizaciji RGMMC-ja. Huda vročina, ki je pričakala tekmovalce že ob prihodu na dirkališče, se je do konca tedna še stopnjevala. Kljub temu so se pri ekipi MLM racing karting klub dobro pripravili, v kategoriji seniorjev si je Matija Jurkovič privozil sedmo, Urban Lah pa dvaindvajseto štartno mesto v konkurenci več kot 160 tekmovalcev. V kvalifikacijskih vožnjah, ki so potekale v soboto so fantje pokazali, da jim vročina ne more do živega. Matija je osvojil po eno tretje, četrto in šeste mesto in se zanesljivo uvrstil v finale, medtem ko je Urban osvojil štirinajsto in petnajsto mesto, v tretji vožnji pa imel veliko smole, in trčil s sotekmovalcem in za preboj v finale se je moral pomerili v repesažu.
Dan kasneje se je vreme precej spremenilo, saj je neurje dodobra ohladilo ozračje. Prvi je nastopil Lah in v repesažu osvojil deveto mesto, kar ni zadostovalo za nastop v finalu. Sledile so predfinalne vožnje, pri čemer je imel na samem štartu Jurkovič nesrečo, pri tem precej poškodoval svojo opremo, sam pa jo je na srečo odnesel le z buškami in odrgninami. Mehaniki so opremo do starta finalnih dirk uspeli dokaj dobro popraviti, a startna pozicija iz samega ozadja ni obetala dobre uvrstitve. Med 34 finalisti je dirko zaključil kot šestindvajseti.
Naslednja dirka bo septembra v belgijskem Genku.