10.08.2010 Marko Jerman že prvak Alpe Adria
Marko Jerman (MD Depala Vas) je bil edini slovenski voznik na predzadnji dirki letošnjega prvenstva Alpe Adria v Poznanu na Poljskem. Jerman je v kategoriji supersport 600 osvojil tretje štartno mesto, na dirki pa ugnal vse tekmece in si z novo zmago že zagotovil naslov letošnjega prvaka Alpe Adria v tem razredu, ter s tem tudi nastop na dirki evropskega prvenstva, ki bo oktobra v Albaceteju (Španija). Najbolj se mu je na dirki v Poznanu približal Češki voznik Kalab, ki je zaostal 0,260 sekunde, zaostanki preostalih voznikov pa so bili precej večji. Jerman je nastopil tudi v razredu superbike, kjer so bile razlike med najhitrejšimi manjše. Jerman je po težavah z zadnjo gumo za zmagovalcem zaostal osem sekund in osvojil četrto mesto, v skupnem seštevku pa je pred zadnjo dirko, ki bo 29. avgusta na Grobniku, osmi.