30.08.2010 Trojne slovenske stopničke
Na dirkališču Grobnik je bila minuli vikend zadnja letošnja dirka za prvenstvo Alpe Adria, ki je potekala v soorganizaciji Motokluba Grobnik in AMZS šport. Po turbolentnem vremenu z dežjem in burjo v soboto, se je v nedeljo zjasnilo in vreme je bilo kot naročeno za odlične predstave naših hitrostnih motociklistov. Prvi vrhunec smo doživeli v razredu supersport 600, kjer je letošnji prvak Alpe Adria Marko Jerman (MD Depala vas) povedel takoj na štartu in se iz kroga v krog oddaljeval Boštjanu Pintarju (Inotherm racing) in Slovaku Černyju, ki sta se vso dirko srdito borila za drugo mesto. Jerman je zmagal z naskokom 10 sekund, Pintar pa je za nekaj dolžin motorja prehitel Černyja in končal drugi.
Zelo zanimiva dirka se je odvijala tudi v razredu 600 superstock, kjer so se odlepili trije dirkači, Černy, Gyorfi in naš Luka Dečko (Bertec racng). Dečko se je prebil v ospredje in do konca uspel obdržati solidno prednost pred Madžarom Gyorfijem. Na koncu dirkaškega vikenda so štartali vozniki razreda superbike, kjer se je že v prvem krogu Marko Jerman odlepil od Pelizzona in ostalih. V tretjem krogu je padel rekord grobniške proge; Jerman je postavil čas 1:28:867, hitrost 168,846/uro in kljub vsem naporom Pelizzona pripeljal v cilj na prvem mestu. Najboljši vozniki razredov supersport in superstock 600 v prvenstvu Alpe Adria se bodo sedaj pripravljali na finalno dirko evropskega prvenstva , ki bo konec oktobra spet v Albaceteju - Španija. Poleg Marka Jermana bomo Slovenci morda uspeli dobiti še kakšno "wild card" povabilo na to dirko.