14.09.2010 Gerčar brez točk, dober debi Gajserja
v Fermu (Italija) je bila zadnje dirka svetovnega motokros prvenstva v sezoni 2010. V razredu MX2 je nastopil Klemen Gerčar (AMD Feroda), a v obeh vožnjah ostal brez točk. Prvo vožnjo je končal kot 28, v drugi pa odstopil po sedmih krogih. Skupno je letos v tem tekmovanju Gerčar osvojil končno 62. mesto. Na istem prizorišču je bila tudi zadnja dirka evropskega prvenstva EMX 125. Prvi je v tej kategoriji nastopil Tim Gajser (AMD Feroda) in znova opozoril nase. Po 29. mestu na kvalifikacijski dirki, je obe vožnji odpeljal precej bolje. Prvo vožnjo je tako končal kot 15, še za mesto bolje pa se je odrezal v drugi. Skupno je tako na prvi dirki v tem razredu osvojil 12. mesto, v končnem seštevku prvenstva pa je 35. Odpeljanih je bilo sicer sedem dirk.