02.10.2010 Supermoto pokal narodov - Na kvalifikacijah 13
V Cahorsu v Franciji so bile danes kvalifikacije za dirko svetovnega pokala narodov v supermotu. Med 19 reprezentancami se je za uvrstitev na glavno dirko potegovala tudi reprezentanca Slovenije, za katero nastopajo Uroš Nastran, Rok Mihelčič in Jan Habat. Na precej zahtevni progi, predvsem off road odsek našim ni najbolj pisan na kožo, se je med slovensko trojico najbolje odrezal Nastran, ki je nastopil v prvi skupini in osvojil 5. mesto. Nastran je dirko začel zelo dobro, bil že na četrtem mestu po prvem zavoju, a zatem na off-road delu proge, ko je želel prehiteti Francoza Van Den Boscha, padel. Pri tem mu je še uganil motor, tako da je nazadoval na 13. Mesto. A z vztrajno in nepopustljivo vožnjo se je uspel prebiti nazaj do petega mesta, za še kakšno pozicijo višje pa mu je zmanjkalo krogov. Drugi je nastopil Mihelčič in takoj po štartu prehitel tri tekmece, pri tem pa pokazal precej spretnosti, ko se je uspel izogniti dvema voznikoma, ki sta pred njim padla. Mihelčič, ki ni bil najbolj zadovoljen z izbranim prenosom moči, je zatem celotno dirko vozil na 13. mestu in na tej poziciji tudi dirko zaključil. Zadnji se je na progo podal Habat in imel žena štartu težave, saj mu je ponagajala sklopka, zaradi česar mu je, tik preden so se ugasnile rdeče luči, ki pomenijo začetek dirke, ugasnil motor. Preden mu je uspelo motor znova zagnati so si tekmeci že nabrali precej prednosti, nakar se je nekaj voznikov zapletlo v padec. To je Habatu uspelo izkoristiti, saj se jim je lahko ognil in napredoval najprej na 15. mesto, kasneje pa še do 12. A na polovici dirke je nekaj pridobljenega izgubil in osvojil 14. mesto. Seštevek dveh najboljših dosežkov je postavil Slovensko ekipo na 13 štartno pozicijo. Suvereno najhitrejši so bili na svojem domačem terenu vozniki Francije, saj so zmagali prav v vseh treh vožnjaj in bodo tako jutri štartali iz najboljše pozicije. Na drugem mestu so po kvalifikacijah nemci, tretji paFinci. Precej smole so imeli eni izmed favoritov Italijani, saj sta kar dva njihova voznika odstopila in so se tako komajda, kot 16 ekipa uvrstili v jutrišnje finale.
Jutri bodo na sporedu tri vožnje, vsakega voznika pa čakata dva nastopa, s tem da se najslabši dosežek črta. Po današnjih kvalifikacijah pa je že jasno, da bo Slovenija le stežka ubranila lansko šesto mesto.