18.10.2010 MX pokal - Uspešen zaključek v Slovenj Gradcu
Pokalno prvenstvo Slovenije v motokrosu je z osmo dirko, ki je bila v soboto 16. oktobra v Mislinjski dobravi pri Turiški vasi za sezono 2010 zaključeno. Zaradi slabe vremenske napovedi je bila dirka prestavljena iz nedelje na sobotni termin, kar je vplivalo na število tekmovalcev, saj jih je tokrat v desetih kategorijah nastopilo le 118. To je nekoliko manj kot se jih zbere na dirkah tega prvensta, a je večina zbranih v tekmovanju na dobro pripravljeni progi uživala, saj jim je bilo delno sončno vreme zelo naklonjeno. MK Slovenj Gradec, ki je to dirko pripravil se s to prireditvijo poslavlja od organizacije dirk. Toni Mulec (MK Slovenj Gradec) je zmagal v obeh vožnjah kategorije MX OPEN R1. Po dirki je komentiral: »Po dolgem času sem se spet udeležil dirke za Pokalno prvenstvo Slovenije. V letošnjem letu sem večino dirk izpustil zaradi tekem v tujini in zelo sem vesel zmage, še posebej ker je bila na domači progi, kjer sem imel vspodbudo s tribun. V prvi vožnji se povedel takoj po štartu in brez težav zmagal. V drugi vožnji pa sem malce zaspal na štartu in sem imel skozi celo dirko veliko prehitevanja in borbo s Theom Urbasom (AMD Slovenske Konjice), ki je vodil. Prav v zadnjem krogu sva se dvakrat izmenjala v vodstvu, kar mi je bilo v velik užitek«