16.04.2012 Gerčar 11, M. Irt 19 na SP MX3
V Castelnau de Lewisu v Franciji se je nadaljevalo svetovno prvenstvo v motokrosu za razred MX3. Na drugi letošnji dirki tega razreda sta nastopila Matevž Irt (AMD Sitar racing) in Klemen Gerčar (AMD Brežice). S kvalifikacijskim nastopom sta opravila precej izenačeno, Irt je namreč dosegel 9, Gerčar pa 10. mesto. Na sami dirki je bil v obeh vožnjah uspešnejši Gerčar, v obeh je cilj prečkal kot deseti. Irt je bolj odpeljal drugo vožnjo, ko je osvojil 17. mesto, medtem ko je bil v prvi vožnji 20.

Faenza v Italiji pa je bila prizorišče dirke evropskega prvenstva razredov 65, 85 in open. Eno vožnjo, pa še ta je bila prekinjena, so odpeljali le vozniki razreda 85, zatem pa je bila prireditev zaradi preveč razmočene proge prekinjena in odpovedana. Nick Škorja (ŠK Nemc team) je bil ob prekinitvi na 14 mestu, Jan Pancar (AMD Šentvid pri Stični) pa na 25.