11.06.2012 Gerčar poskrbel za slavje v Orehovi vasi
Klemen Gerčar je bil junak letošnje dirke svetovnega prvenstva v motokrosu za razred MX3 v Orehovi vasi, saj je z zmagama v obeh vožnjah osvojil prvo zmago na dirkah svetovnega prvenstva. Po prvi vožnji je kazalo celo na dvojno slovensko zmagoslavje, saj je drugo mesto osvojil Matevž Irt, kateremu pa se druga vožnja ni posrečila najbolje, v cilj je zapeljal kot peti. Skupaj je osvojil enako številko točk kot tretje uvrščeni Avstrijec Schmindinger, a zaradi slabše uvrstitve v drugi vožnji še enkrat osvojil nehvaležno četrto mesto. Med deseterico se je uvrstil še Sašo Kragelj, ki je prvi nastop zaključil na 7, drugi pa na 11 mestu. Skupno je bil osmi. V drugi vožnji se je predenj uvrstil še Jernej Irt, ki pa je boljšo skupno uvrstitev izgubil v prvem nastopu, ko mu je, potem ko je vozil na šestem mestu, spustila guma in moral je odstopiti. Skupno je dirko v Orehovi vasi končal na 17. mestu. Od preostalih slovenskih voznikov je bil točkam najbližje Theo Urbas, ki je prvo vožnjo končal na 21. mestu, torej tik za dobitniki točk. V drugi vožnji je bil 33, in tudi skupno je osvojil to mesto. Dejan Zver je bil skupno 27 (prva vožnja odstop, druga vožnja 27), Rok Bekanovič 31 (33, 31) in Erik Slavec 36 (odstop, 36). Med najbolj razočaranimi je bil nedvomno Bekanovič, saj se je po desetem mestu na kvalifikacijah nadejal boljše uvrstitve.
Junak dirke je torej Klemen Gerčar, ki je z zmago postal drugi slovenski motokrosist z zmago na dirkah svetovnega prvenstva. V skupnem seštevku se je prebil na tretje mesto, za drugouvrščenim zaostaja le šest točk, razlika do vodilnega Avstrijca Walknerja, ki je bil v Orehovi vasi drugi, pa znaša 34 točk. Do konca sezone so še štiri dirke.