20.06.2012 V polfinale tudi Čonda
Aleksander Čonda si je na kvalifikacijski dirki kvalifikacij za grand prix za sezono 2013 s šestim mestom v Miškolcu (Madžarska) uspel privoziti napredovanje v polfinale. Dirko v Miškolcu je začel dobro, v prvi vožnji osvojil prvo mesto, kar je ponovil tudi v zadnji, peti vožnji. Drugi in četrti nastop je zaključil na tretjem mestu, tretji nastop pa na drugem. Skupaj je osvojil deset točk. Poleg njega je na dirki nastopil tudi Matic Voldrih, a po padcu v drugi vožnji predčasno končal z nastopom. Osvojil je 16. mesto. Čonda bo tako v polfinalu poleg Mateja Žagarja drugi slovenski predstavnik. Za uvrstitev na finalno challenge se bosta potegovala 30. junija na dirki v Lonigu, kjer bo potekala ena izmed treh polfinalnih dirk.