02.07.2012 Žagar v finalu kvalifikacij za SGP
Matej Žagar (AMTK Ljubljana) in Aleksander Čonda (AMD Krško) sta v Lonigu (Italija) nastopila v polfinalni dirki kvalifikacij za uvrstitev v grand  prix serijo za sezono 2013. Žagar je dirko začel s tretjim mesto, v drugem nastopu pa je že zmagal, prehitel je tudi Danca Hansa Andersena. Tretji nastop se mu znova ni izšel po načrtih, skozi cilj je zapeljal kot tretji. V zadnjih dveh nastopih pa je bil ponovno suveren in dosegel dve zmagi, med drugim je kot edini premagal Šveda Antonia Lindbaecka, zmagovalca dirke v Lonigu. Žagar se je v dodatni vožnji pomeril za razvrstitev od drugega do petega mesta. Po odpovedi motorja je osvojil končno četrto mesto in s tem napredovanje na finalno dirko letošnjih kvalifikacij. Ta bo konec septembra na Hrvaškem. Brez napredovanja je ostal Čonda, z eno osvojeno točko je zasedel 14. mesto.