03.07.2012 SP MX3 - Gerčar znova drugi, M. Irt poškodovan
Svetovno prvenstvo razreda MX3 se je nadaljevalo z dirko na Slovaškem. Kvalifikacije so nakazale, da se bosta Klemen Gerčar (AMD Brežice) in Matevž Irt (AMD Sitar racing) znova potegovala za mesta na stopničkah, zmagala sta namreč vsak v svoji kvalifikacijski skupini.
Prvi nastop sta opravili odlično, Gerčar je osvojl drugo, Irt pa četrto mesto. Tretji slovenski voznik Theo Urbas (AMD Slovenske Konjice) je bil 17. Gerčar je tudi drugi nastop zaključil med prvo trojico, bil je tretji, ter osvojil skupno drugo mesto na dirki. Irt pa je padel in si poškodoval ramo, tako da je v tej vožnji ostal brez uvrstitve. Urbas je bil 25.
V skupni razvrstitvi  prvenstva je Gerčar še vedno drugi, za vodilnim Avstrijcem Walknerjem, zaostaja 27 točk, do konca prvenstva pa sta še dve dirki, saj je bila preizkušnja na Portugalskem odpovedana. Irt je v skupnem seštevku šesti, z malo možnostmi po napredovanju na višje mesto.