30.07.2012 Poropat 11, Medoš 12, Šipek odstop
Trije slovenski vozniki so se udeležili dirke evropskega prvesntva v minimotu, ki je bila letos v Zueri (Španija). Jan Poropat, Jani Medoš in Nejc Šipek so nastopili v razredu Open 50, v katerem je nastopilo 26 voznikov. Na kvalifikacijah se je najbolje odrezal Šipek, dosegel je 11 čas, le malo pa sta za njim zaostala Medoš na 13 in Poropat na 14. mestu. V prvi od treh vožnje  je nabolje kazalo Šipku, sa je bil po polovici dirke na osmem mestu. Zatem pa ga je eden od konkurentov zbil in zanj je bilo te vožnje in konec, zaradi poškodbe pa Šipek kasneje ni več nastopil. V prvi vožnji se je tako med dobitnike točk zavihtel Poropat, ki je v cilj zapeljal na 13. mestu, Medoš pa je po okvari motorja v tej vožjni zasedel 19. Drugi nastop je bolj opravil Medoš, ki se je tokrat uvrstil med dobitnike točk, bil je 13, brez točk pa je ostal Poropat na 16. mestu. Oba slovenska predstavnika sta najbolje nastopila v tretji vožnji, v kateri so se podeljevale dvoje točke. Poropat je v tem nastopu osvojil 11, medoš pa 12. mesto. Po seštevku vseh treh voženj je Poropat osvojil končno 11, Medoš pa končno 12. mesto. Z zmagami v vseh treh vožnjah je naslov prvaka osvojil Italijan Marco Bezzecchi. V naslednjem letu naj bi bili za evropsko prvenstvo odpeljani dve dirki, od tega ena na Vranskem.