03.08.2012 Voldrih v Stralsundu ni bil uspešen
Matic Voldrih se je v Stralsundu (Nemčija) potegoval za uvrstitev v finalno serijo dirk za evropsko prvesntvo v speedwayu za leto 2012. Prve tri nastope je Voldrih zaključil brez osvojene točke, svojo edino točko pa je osvojil v četrti vožnji. V zadnjem nastopu je bil diskvalificiran in na koncu je z eno osvojeno točko osvojil 16. mesto. V finalno serijo sestavljeno iz štirih dirk, ena izmed njih bo tudi v Krškem, se tako ni uvrstil noben Slovenski voznik. Edina možnost za slovenski nastop je tako ostal wild card in komisija za speedway je na evropsko motociklistično zvezo za wild card za nastop na vseh štirih dirkah predlagala Maksa Gregoriča, Matej Žagar se je namreč nastopu odpovedal. Za wild card za dirko v Krškem pa je bil predlagan Aleksander Čonda.