07.08.2012 EMX 250 - Na Češkem Gajser drugi
Peta dirka evropskega prvenstva EMX 250 v motokrosu je bila v Loketu na Češkem. Zelo dobro je znova nastopil Tim Gajser in se prvič letos v tej kategoriji uvrstil na zmagovalne stopničke, osvojil je drugo mesto. Da bo posegel po visoki uvrstitvi je nakazal že v kvalifikacijah, saj je bil najhitrejši v prvi kvalifikacijski skupini, v kateri je sicer nastopil tudi vodilni v prvenstvu, Anglež Mel Pocock. Prvo vožnjo je Gajser začel nekoliko zadržano in bil po prvem krogu na četrtem mestu, v tretjem krogu pa se je že prebil na tretje in na tej poziciji vozil vse do cilja. Za zmagovalcem je zaostal 26 sekund. Bolje je pričel drugo vožnjo in vse od štarta držal stil z vodilnimi. Že v drugem krogu se je prebil na drugo mresto in tudi v cilj zapeljal kot drugi, za zmagovalcem Pocockom je zaostal le sekundo in pol. S tem je osvojil prve stopničke v razredu EMX 250. Po petih odpeljanih dirkah, dirko v Rusiji je izpustil, je Tim na skupem petem mestu.