21.08.2012 Jerman za 93 tisočink ob zmago
V izredno vročem vremenu, v zelo težkih razmerah za voznike, se je odvila že 59. dirka za prvenstvo Alpe adria na Grobniku. Slovenski vozniki so znova posegli po dobrih dosežkih. Tokrat so bili bolj uspešni pri oldtimerjih, kjer je v razredu 500ccm dve dirki dobil Boštjan Košnik (Amd Kranj), v razredu classic 500ccm pa je bil Iztok Bence (Hrast Tržišče) tretji. Precej smole je imel Luka Dečko (rotoboks racing) v razredu Stocksport 600, ki je padel že na neuradnem treningu in si zlomil nogo nad gležnjem. Najbolj zanimiva dirka za slovenske ljubitelje je bila v razredu Superbike, kjer je v zadnjem krogu Marko Jerman poskušal ujeti Italijana Pelizzona. Zmanjkalo mu 93 tisočink sekunde. Matej Kraljič je v svojem drugem nastopu ugodno presenetil z odličnim časom 1:32:508 in zasedel skupno 6.mesto.