26.09.2012 Gajser v Nemčiji osvojil točke v SP MX2
Po osvojenem naslovu svetovnega mladinskega prvaka in naslovu evropskega prvaka je Tim Gajser (Motocross-Ski Gajser team) nastopil na zadnjih dveh dirkah svetovnega prvenstva MX2. Na dirki v Faenzi je ostal brez točk, kar je bila predvsem posledica padca v prvi vožnji. Precej bolje pa mu je uspel nastop v Nemškem Teutschenthalu. Že kvalifikacije je zaključil med prvo deseterico, bil je osmi, tik za najboljšo deseterico pa je vozil večji del prve vožnje, katero je na koncu končal na 12. mestu. Svoj drugi nastop je pričel z napako na štartu, zaradi česar ga je na samem štartu prehitelo precej tekmecev. Sledil je še Gajserjev padec, tako da je dirko nadaljeval povsem iz ozadja. Hitro je začel pridobivati mesta in po devetnajstih krogih je v cilj zapeljal na 17. mestu, ter s tem osvojil nove točke svetovnega prvenstva MX2. Skupno je na dirki osvojil 13. mesto. V boju za visoko uvrstitev je bil v Nemčiji tudi Peter Irt ((AMD Sitar racing). Irt je svojo prvo vožnjo v tej konkurenci pričel iz ozadja, prvo vožnjo pa končal na 26. mestu. Precej bolje je pričel drugi nastop in se hitro prebil med prvo dvajseterico. V petek krogu, ko je vozil na 18. mestu pa je spektakularno padel, jo na srečo odnesel brez poškodb, a tudi ostal brez prvih točk v MX2. Svetovni prvak je postal Nizozemec Jeffrey Herlings.