03.10.2012 Žagar se je uvrstil v grand prix 2013
Hrvaški Goričan je gostil finalno dirko kvalifikacij za uvrstitev v grand prix speedway serijo 2013, svetovno speedway prvenstvo. Med 16 nastopajočimi, ki so se nadejali preboja je bil tudi 11 kratni državni prvak Slovenije matej Žagar (AMTK Ljubljana), katerega so ob stezi spodbujali številni slovenski ljubitelji speedwaya. A konkurenca je bila močna in izid tekmovanja nepredvidljiv. Žagar je dirko pričel s tretjim mestom v prvem nastopu, premagala sta ga Danca Niels Kristian Iversen in Hans Andersen. Druga vožnja je bila že po željah Mateja in njegovih navijačev, v cilj je zapeljal kot zmagovalec, enak dosežek pa ponovil tudi v tretjem nastopu. Po drugem mestu v četrti vožnji je že kazalo na uvrstitev med prve tri, ki si zagotovijo napredovanje v GP. A nekoliko slabši tretji nastop, pričel ga je z neugodne zunanje pozicije, zaključil pa na tretjem mestu je povzročil kar nekaj nervoze na tribunah. A izidi zadnjih treh voženj so šle na roke Žagarju, saj si je delil drugo mesto s še štirimi vozniki. Edini, ki je bil po zadnji, 20 vožnji že uvrščen v GP je bil Poljak Krysztof Kasprzak. Sledile so še štiri dodatne vožnje, v katerih so se za preostali dve mesti poleg Žagarja potegovali še Čeh Aleš Dryml, Avstralec Troy Batchelor, ter Danca Leon Madsen in Iversen. V prvi dodatni vožnji sta poleg Žagarja nastopila še Madsen in Batchelor in z zmago si je še en dodatni nastop zagotovil Žagar. V četrti dodatni vožnji so poleg njega nastopili še Iveresen, Dryml in Madsen in v cilj zapeljali v enakem vrstnem redu, vsi trije pa za Žagarjem in slavje v Žagarjevi ekipi in med slovenskimi navijači se je pričelo. Po letu 2007 bo tako Žagar naslednjo sezono znova naskakoval sam svetovni vrh speedwaya.