08.10.2012 M. Jerman deveti na evropskem prvenstvu
Ta vikend je na španskem dirkališču Albacete potekalo finale evropskega prvenstva cestno-hitrostnega motociklizma. Na njem so smeli nastopiti le najboljši tekmovalci iz posameznih državnih in mednarodnih prvenstev znotraj Evrope.
Tekme se je v kategoriji Superstock 1000 udeležil tudi Slovenec Marko Jerman (MD Depala vas) z motociklom Suzuki. Marko je sicer v letošnjem letu osvojil naslov prvaka Alpe Adria v kategoriji Superbike, ki pa na evropskem prvenstvu ni zastopana, zato je smel nastopiti v kategoriji Superstock 1000. Med hudo konkurenco 25 najboljših evropskih voznikov, si je Marko na treningu privozil 10. štartno pozicijo. Na dirki je dosegal dobre čase, vendar žal po višji uvrstitvi ni uspel poseči in tako ponoviti rezultata izpred dveh sezon, ko je bil evropski podprvak v kategoriji Supersport 600. Na včerajšnji dirki je bilo na koncu pred njim uvrščenim kar 6 domačinov in dva angleža.